La Cucina Italiana Anasayfa

A+ A-

The Galliard Restaurant ve Bar


1

2

3

4

İstanbul’da gece hayatı deyince akıllara ilk gelen şehrin en hareketli yerlerinden biri olan Etiler’de açılan The Galliard Restaurant ve Bar, yeni açılmasına rağmen Fransa, İspanya ve İtalya’dan bir birinden seçkin ve lezzetli yemekleri tek çatı altında toplayarak kendinden sıkça söz ettirmeyi başaran ünlü mekanlardan biri haline geldi.

İçeri girdiğinizde siyah, beyaz ve kırmızıdan oluşan dekorasyon ve parlak ışık başta sizi irkiltebilir. Merak etmeyin zamanla gözünüz alışıyor. Özellikle duvarlarındaki sanat eserlerinin mekâna ısınmamızda büyük faydası oldu. Mekânda Kezban Arca Batıbeki, Kemal Seyhan ve Nermin Er gibi sanatçıların eserleri var. İç mimarisi ise oldukça tanınmış bir isim Murat Atabarut tarafından tasarlanmış.

Mekânın sahibi Ahmet Uras New York’ta uzun süre finans sektöründe çalıştıktan sonra İstanbul’da yeme-içme sektörüne The Gaillard ile adım atmaya karar vermiş.Gece hayatını seven İstanbullulara sunduğu 52 farklı kokteyl çeşidi ile alternatifler sunuyor. Özellikle iş çıkışı bir kadeh içki içmek isteyenlerin uğrak mekanı haline gelen The Galliard’a  özel müzikler eşliğinde öğlen ve akşam yemeği yemek de çok keyifli. Zengin menüsünü bir birinden lezzetli Batı Akdeniz, Fransa, İspanya ve  İtalya mutfağından yemekler oluştururken bu yemeklere Ahçılar Federasyon Başkan yardımcısı şef Turgut Ay hünerli elleri ile can vermekte. The Galliard Restaurant ve Bar’ın mutfak şefi Turgut Ay’ın en çok ilgi gören yemeklerinin başında ise dana ilik, bal kabağı cipsleri üstünde kaz ciğerleri, kaz etli risotto ve deniz kabukluları tenceresi yer alıyor. The Galliard hem zengin menüsü hem de seviyeli ortamı ile her yaştan insana hitap ederek, sevdikleriniz ile birlikte huzurlu vakit geçirmenizi sağlıyor.

Mutfak Bilgileri: Dünya Mutfağı, Akdeniz Mutfağı

Web Sitesi: www.the galliard.com

Telefon: 444 0 233

Adres: Nispetiye Caddesi Etiler Apartmanı No: 104/C Etiler- Beşiktaş / İstanbul