La Cucina Italiana Anasayfa

A+ A-

Hotpoint katı meyve sıkacağı 'nar' bile sıkıyor!


Yeni Hotpoint katı meyve sıkacağı, nar dahil olmak üzere sıkması zor pek çok sebze ve meyveyi bıçak değdirmeden sıkarak tüm vitamin ve minerallerini koruyor. Sağlığına özen gösteren ve yeni yılı enerji dolu karşılamak isteyenler en sağlıklı ve lezzetli meyve suyunu kolayca hazırlama imkanı buluyor.

 Power Gear teknolojisine sahip olan Hotpoint katı meyve sıkacağı, metal iç aksamları ve dişleri sayesinde nar gibi sert kabuklu meyve ve sebzeleri kolayca sıkıyor. Üstelik bıçak değdirmeden, vidalı sıkma yöntemiyle sıktığı için meyve ve sebzelerin tüm vitamin ve minerallerini koruyor. 

 Latince adı 'Punica Granatum' olan nar, doğal bir ilaç olarak tanımlanıyor. Narda C vitamini, potasyum, demir, polifenol, antosiyanin ve tanin dahil birçok antioksidan bulunuyor. Oksitlenmeyi önleyici maddeler olan antioksidanlar bakımından yeşil çaya göre çok daha zengin olan nar suyu bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

 

Soft Sıkma teknolojisi sayesinde ise standart katı meyve sıkacağına göre yüzde 30'a kadar daha fazla meyve suyu sağlıyor. Yeni yılı sağlıkla ve enerji dolu karşılamak isteyenler en sağlıklı ve lezzetli meyve suyunu kolayca hazırlama imkanı buluyor. Özel ince gözenekli filtresi sayesinde tortusuz ve homojen meyve suyu hazırlayan Hotpoint katı meyve sıkacağı, meyvenin gerçek lezzetini korurken çok daha az ve daha kuru posa çıkarıyor. Böylece maksimum miktarda meyve suyu elde edilerek israfın da önüne geçiliyor.