La Cucina Italiana Anasayfa
DÜNYANIN EN ÇOK OKUNAN İTALYAN YEMEK DERGİSİ TÜRKİYE'DE!!!


KASIM SAYISINI BAYİNİZDEN İSTEMEYİ UNUTMAYIN!
KASIM SAYISINDA NELER VAR?
MALDİVLER’DE TASARIM HARİKASI RESORT
Doğanın ve doğalın tadına varabileceğiniz yerler de var hala... İşte böyle bir tesisle, Soneva Jani ile ilgili izlenimlerimi paylaşıyorum bu ay sizlerle.

Milano’da kahvaltı
İtalyan iş dünyasının kalbi Milano’da tembel sabahlar için defalarca denenmiş, kalitesi tecrübeyle sabitlenmiş kahvaltılar…

Fındık kreması
O sadece çocuklar için değil büyükler için de mutluluk sembolü. Kaliteli ve güvenilir malzemelerle evde kolayca hazırlayıp gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz fındık kreması vazgeçilmeziniz olacak.

Balık Sezonu açıldı: Hadi Bakalım Rast Gele!
Mutfakta balığı daha sık kullanmanın yolu lezzet denklemlerinden geçiyor. Yazarımız Aydan Üstkanat Mevsim balıklarıyla besin değeri yüksek, yaratıcı tabaklar hazırlıyor bu ay.

TAVADAN TABAĞA
Arda Türkmen bu ay bizler için, hem ocakta hem de fırında kullanılabilen Tefal Ingenio Titanium ürünleriyle pratik ve bir o kadar da lezzetli tarifler hazırladı.

ORMANIN TATLI HEDİYESİ
En yalın haliyle bile kış aylarının vazgeçilmezi kestaneyle benzersiz tarifler eşliğinde lezzetli bir yolculuğa çıkıyoruz.

Kestaneyle pratik tarifler
Kestaneyle değişik bir meze, azar azar tüketilecek bir konserve ya da nefis bir tatlı hazırlayabilirsiniz.

SOSİSLE YARATICI TATLAR
Sosisle alışılmışın dışında, iştah açan, yaratıcı tarifler hazırlıyoruz.

Mühürleme ve ağır ateşte pişirme
Sadece birkaç püf noktasına dikkat ederek, siz de usta şefler gibi içi sulu ve yumuşacık etler pişirebilirsiniz.

LEZZET ARMONİSİ
Farklı damak tatlarına uygun yaratıcı ve yeni tariflerle sofralarınıza renk katın.

SBRISOLONA
İtalya’nın Mantova Bölgesi’ne has bir tatlı olan sbrisolona’nın klasik tarifini ve tatlının özel hamuruyla hazırlanmış 3 farklı yorumunu hazırlamak üzere mutfağa giriyoruz.

Mavi balıklar
Yüksek besin değeri içermeleri sebebiyle beslenme uzmanları tarafından her yaşta tüketilmesi tavsiye edilen mavi balıkların gizemli dünyasını mercek altına alıyoruz.

3 PRATİK MENÜ
Çabucak hazırlayıp sofraya getirebileceğiniz yaratıcı ve lezzetli 3 farklı menü için mutfağa giriyor ve şeflerimizin önerilerine kulak veriyoruz.

ÖZEL ŞEF GECELERİNDE “ANADOLU’DAN DÜNYAYA BAKIŞ”
Özel Şef Geceleri geçtiğimiz ay Fairmont Quasar İstanbul’un Stations adlı restoranında gerçekleşti. Executive Şef Sedat Buğday’ın başlarında bulunduğu restoran şeflerinin, açık mutfakta misafirler izlerken hazırladığı “Anadolu’dan Dünyaya Bakış” adlı menüden birkaç tarifi sizlerle paylaşıyoruz.

ASİL MODENA
İtalya’nın kuzeyinde Emilia Romagna bölgesinde konumlanan Modena, göz kamaştıran tarihi dokusu ve gastronomi dünyasına damgasını vuran özel lezzetleriyle her mevsim keyifle gezilen bir şehir.

www.lacucinaitaliana.com.tr