La Cucina Italiana Anasayfa
DÜNYANIN EN ÇOK OKUNAN İTALYAN YEMEK DERGİSİ TÜRKİYE'DE!!!


NİSAN SAYISINI BAYİNİZDEN İSTEMEYİ UNUTMAYIN!
NİSAN SAYISINDA NELER VAR?
HADİ YEMEĞE!
Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek Restoran Haftası, yerel ürünlerle hazırlanmış menüleri ve keyifli etkinlikleriyle İstanbul’a lezzet dolu bir hafta yaşatmaya hazırlanıyor.

ŞEHRİN ORTASINDAKİ VAHA BOMONTİADA
Yazarımız Erol Kaynar eski bir bira fabrikasından keyifle vakit geçirilebilecek bir cazibe merkezine dönüştürülen Bomontiada’yı mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyor.

Aşçı, Reklamcı, Bankacı
Toscana’da yemek kültürü üzerine farklı etkinlikler düzenleyen bir ajansın sahibi üç arkadaşın projesi olan “Zeytinyağı nasıl yenir?” adlı kitap Chianti Bankası’nın sponsorluğunda çıktı. Ünlü şeflerin tatlısından tuzlusuna zeytinyağının baş kahramanlardan biri olduğu menüler hazırladığı kitaptan sizler için tarifler seçtik.

Hamur dünyasının yıldızları
Damağınızı mutlu eden bambaşka malzemelerle tatlı ve tuzlu versiyonlarını hazırlayabileceğiniz tartlar dünyasında gezintiye çıkıyoruz bu ay...

Minik Gurmelere
Arda Türkmen bu ay, evdeki miniklerin damak tadına uygun ve onların sofra başında daha keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak neşeli tarifler hazırladı.

PROP CHALLENGE’DA STİLLER YARIŞTI
Studio Cucina çatısı altında düzenlenen, stillerin yarıştığı Prop Challenge yarışmasının ilki tamamlandı. İşte birbirinden güzel tasarımların ortaya çıktığı yarışmanın kazananları...

Havyar dünyası
Renkli, dekoratif, leziz mi leziz... Farklı balıkların yumurtalarıyla hazırlanan yaratıcı tariflerle lezzetin doruklarına çıkmaya hazır olun.

Autentico Italiano ile BAHAR TADINDA İTALYAN LEZZETLERİ
Gerçek İtalyan yemekleri yalnızca otantik İtalyan ürünleriyle yapılabilir. Bu fikirle ortaya çıkan Autentico Italiano projesi, İtalya’nın yerel lezzetlerini tanıtmayı ve İtalyan menşeili ürünlerin kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Biz de bu kapsamda sizler için bahara özel otantik İtalyan lezzetleri hazırladık.

EVDE PİZZA KEYFİNE VAR MISINIZ?
Cecconi’s, İstanbul’da İtalyan mutfağının en iyi adreslerinden biri. Konuğu olduğumuz restoranın baş aşçısı Murat Cavalak, özel tarifler eşliğinde bizlere Napoliten pizzanın sırlarını anlattı.

BAHARIN TADI
Doğa yeşerip bereket saçtığı şu günlerde, baharla özdeşleşmiş malzemeleri mutfağımıza davet etmemiz için bizlere işaret veriyor. Biz de bu işaret ışığında baharın tazeliğini yansıtan körpecik, mis kokulu malzemelerle özgün tarifler hazırladık.

GLAZE ETMEK
Etler ve sebzeleri hem görsel hem de lezzet açısından zenginleştiren, hazırladığınız tabakları daha da iştah açıcı hale getiren glaze tekniğini şeflerimizden öğreniyoruz.

MUCİZEVİ YUMURTA
Düşük kalorisi, zengin protein ve kaliteli yağ içeriği ile yumurta, günlük besin ihtiyaçlarımızı karşılamak için birebir. Kahvaltıdan akşam yemeğine, tatlıdan tuzluya pek çok reçetenin vazgeçilmezi yumurtayı mercek altına aldık.

BAHAR ÇORBALARI
Mevsimin getirdikleriyle hazırladığımız hafif, leziz ve vitamin deposu çorbaları enfes ekmeklerle eşleştirerek baharı karşılıyoruz.

CEVICHE
Özyeğin Üniversitesi bünyesindeki Le Cordon Bleu İstanbul’un şeflerinden Arnaud Declercq, La Cucina Italiana okurları için Peru mutfağının geleneksel lezzeti ceviche’yi hazırlıyor.

Kiev usulü tavuk
İçindeki aromatik otlu tereyağının eriyerek lezzet kattığı kalbi yumuşak, dışı çıtır Kiev usulü tavuğu, birkaç püf noktasına dikkat ederek siz de evde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

ÖZEL ŞEF GECELERİNDE “CEVİZLE BÜYÜLÜ BİR LEZZET YOLCULUĞU”
Özel Şef Geceleri geçtiğimiz ay cevizli lezzetlerle damaklarda iz bıraktı. St Regis İstanbul’da Executive Şef Gürcan Gülmez’in bizler için hazırladığı “Cevizle Büyülü Bir Lezzet Yolculuğu” adlı menüden birkaç tarifi sizlerle paylaşıyoruz.

YEŞİL TEPELERDEN MAVİ KOYLARA
İtalya’nın cennet köşelerinden Abruzzo Bölgesi, üzüm bağlarının renklendirdiği tepelerin kumsallara ulaştığı eşsiz bir coğrafyaya sahip. Baharı karşılamak için ideal bir rota olan bölgenin mutfağını da karşılaşacağınız manzaralar kadar büyüleyici bulacaksınız.

www.lacucinaitaliana.com.tr