La Cucina Italiana Anasayfa
DÜNYANIN EN ÇOK OKUNAN İTALYAN YEMEK DERGİSİ TÜRKİYE'DE!!!


MART SAYISINI BAYİNİZDEN İSTEMEYİ UNUTMAYIN!
MART SAYISINDA NELER VAR?
Autentico Italiana ile EATALY’de Otantik İtalyan ÜrÜnlerini keşfedin!
Lezzetseverler ve gastronomi profesyonellerine, gerçek İtalyan ürünlerini tanıtmayı amaçlayan ve İtalyan Hükümetinin İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı’nın İstanbul ofisi aracılığıyla yürüttüğü Autentico Italiano Projesi, İtalyan lezzetlerinin dünyadaki ve Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden Eataly ile partnerliği kapsamında, DOP (Koruma Altına Alınmış Menşe Adı) ve IGP (Koruma Altına Alınmış Coğrafya) akreditasyonlu otantik İtalyan ürünlerini yeme-içme tutkunlarıyla buluşturuyor.

PROP CHALLENGE’DA STİLLER YARIŞIYOR
Yemek fotoğrafçılığı sizin hobiniz mi? Peki ya stilinize güveniyor musunuz? Cevabınız evetse ve stilinizi yarıştırmaya hazırsanız sizi Studio Cucina’da düzenlenecek prop yarışmasına bekliyoruz!

OLİVURLA İLE EGELİ LEZZETLER
Yemek Danışmanı Şef Dilek Yetkiner, uluslararası ödüllü Olivurla’nın özel zeytinyağı çeşitleri ile Ege otlarını bir araya getirerek sofranıza Ege esintisi taşıyacak lezzetli ve hafif tarifler hazırladı.

YEŞİL NEFASET
Zeytin ağacının mucizevi meyvesi zeytinden elde edilen zeytinyağı, rengi, kokusu ve lezzeti ile tüm sıvı yağlar arasında eşsiz bir yere sahiptir. Her daim sofraların vazgeçilmezi olan zeytinyağının tadına, yaratıcı tarifler eşliğinde varıyoruz. MERAKLI KEDİ

ARNAVUTKÖY’DEN GÖKTÜRK’E
Erol Kaynar özveriyle işletilen iki farklı mekandan bahsediyor bu ay sizlere. Alexandra ve Richess’tan...

Tadıyorum, öyleyse iyisini hak ediyorum
İyi zeytinyağını kötüsünden ayırt edebilmek, talep etmek ve onu hak etmek bu mucizevi ürüne karşı hepimizin sorumluluğu. Peki, iyi zeytinyağını nasıl tanıyacağız? İşte doğru bir tadım yapmak için bilmeniz gerekenler.

Tatlı çili soslu kadayıfa sarılı jumbo karidesler
Özyeğin Üniversitesi bünyesindeki Le Cordon Bleu İstanbul’un şeflerinden Arnaud Declercq bizler için, dünya mutfağından füzyon tatlar barındıran kadayıfa sarılı jumbo karidesleri hazırladı.

Şarküteri cenneti
İyi kalite şarküteri; ister peynir, ister kurutulmuş veya füme et olsun dost sohbetlerinde can kurtaran malzemedir. Evde yemek olmayabilir ama onlarla küçük bir sehpa bile bir anda açık büfe olur. Kalitelisi olmazsa olmaz. İyi şarküteri ürünü sabah gözleri şişirmez, ağızda tuhaf bir tat bırakmaz, mideyi de yormaz. Hayatın içinde ara sıra hakikaten iyi gider! Şimdi siz ister onları doğrudan servis edin, ister sadece on beş dakikanızı ayırıp enfes tabaklar hazırlayın, karar sizin. Hadi bakalım bu ay şarküteri cennetindeyiz...

Pilav geçidi
Farklı mutfak kültürlerinde bambaşka malzemelerle birleşerek lezzet dolu keşifler sunan pilavlar, Arda Türkmen yorumuyla karşımızda...

İLKBAHAR EKMEKLERİ
Eski zamanlardan beri kutsal sayılan mayalı hamur, canlı bir organizma ve bir yaşam sembolüdür. Farklı kültürlerde baharın gelişiyle birlikte geleneksel ekmek çeşitleriyle doğanın yeniden uyanışı kutlanır.

UNLA SİHİRLİ BULUŞMA
Aydan Üstkanat yeni kitabı Un’da, insanlığın kadim dostu una hak ettiği değeri yeniden kazandırmayı amaçlıyor. Genetiği değiştirilmemiş buğdaylardan elde edilen unlarla hazırladığı özel reçeteleri ve nefis fotoğrafları eşliğinde bizleri, un ve suyun sihirli buluşmasına tanıklık etmeye davet ediyor.

DÜNYA MUTFAĞINDAN KAHVALTILIKLAR
Kahvaltı ritüelinizi daha da keyifli ve renkli hale getirecek dünya mutfağı tariflerini Ebru Erke’nin Kahvaltı kitabından sizler için seçtik.

KEYİF SAATİNE KEK ÇEŞİTLEMELERİ
Fırından yeni çıkmış mis kokulu, sıcacık kek ve yanında dumanı tüten bir fincan kahve ya da yeni demlenmiş tazecik bir çay... Dostlarla ya da tek başınıza ev keyfinin en güzel anlarından biri değil mi sizce de?

TEK LOKMALIK PARTİ LEZZETLERİ
Klasik İtalyan atıştırmalıklarını otantik aromalarla lezzetlendirerek partilerinize keyif katacak eşsiz tarifler hazırladık.

NAZİK BİR PİŞİRME YÖNTEMİ
Hassas ısı kontrolü ve nazik pişirme gerektiren tarifler için vazgeçilmez olan benmari usulü pişirme yönteminin inceliklerini şeflerimizden öğreniyoruz.

TATLARLA DANS
Farklı bakış açıları ve cesur dokunuşlarla tanıdık malzemelerden heyecan verici tatlar yaratabilirsiniz.

TÜM GÜZELLİKLERİYLE ETNA
Etna’nın karlarla kaplı bacasının altında sanat, doğa ve her türden güzelliği barındıran şehirleri ziyaret edip Sicilya’nın eşsiz mutfağını keşfedin.

ÖZEL ŞEF GECELERİNDE “ANADOLU’NUN CEVHERLERİ”
Özel Şef Geceleri’nde geçtiğimiz ay Topaz Restaurant’ta Executive Şef Tevfik Alpaslan’ın konuğu olduk. Şefin yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerimizle hazırladığı “Anadolu’nun Cevherleri” adlı menüden birkaç tarifi sizlerle paylaşıyoruz.

www.lacucinaitaliana.com.tr