La Cucina Italiana Anasayfa
DÜNYANIN EN ÇOK OKUNAN İTALYAN YEMEK DERGİSİ TÜRKİYE'DE!!!


EYLÜL SAYISINI BAYİNİZDEN İSTEMEYİ UNUTMAYIN!
EYLÜL SAYISINDA NELER VAR?
USKUMRU KONSERVESİ
Uskumruyu özel aromalarla tatlandırıp konserve haline getirerek meze şeklinde tüketebilir ya da salataları lezzetlendirmekte kullanacağınız enfes bir malzeme elde edebilirsiniz.

ŞEHRİN İTALYANLARI
Tüm gizli tatları ve aromaları açığa çıkaran S.Pellegrino ve Acqua Panna ile İtalyan lezzetlerinin keyfine varmanız için İstanbul’un en iyi İtalyan restoranlarını seçtik.

KYOTO
Yazarımız Erol Kaynar sizler için zamanın yavaş aktığı şehir Kyoto’yu yazdı.

Livorno’nun “L”si
İtalyancada içinde L harfi olan bir kelimeyi hecelerken Livorno’nun L’si denir. Bu açıdan İtalya’nın dillerden düşmeyen bir şehri olsa da gelinmeyen gidilmeyen yerlerdendir. Ben severim bu şehri. Bu ay Livorno mutfağının can damarı Livorno Merkez Pazarı Vettovaglie’de dolaştırmak istiyorum sizi.

BAŞARIYA GİDEN YOL
Çocukların sağlıklı ve dengeli beslenmesi okuldaki başarılarını olumlu etkileyen en önemli unsurlardan biri. Onları yönlendirerek doğru seçimler yapmalarını, hem sağlıklı hem de başarılı bireyler olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bayramın tatlı kaçamağı
Tercihiniz ister rafine şeker, ister alternatif tatlandırıcılar olsun, bence tatlıyı evde kendiniz yapın. Bu ay sizler için geleneksel tatlılarımızı ufak dokunuşlarla biraz hafifleterek, bayramda sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz tarifler hazırladım.

MUTLU BAYRAMLAR
Arda Türkmen bu ay, etin farklı bölümleri ile sevdiklerinizle paylaşacağınız bayram sofralarına lezzet ve renk katacak tarifler hazırladı.

Akdeniz kokusu
Meyvesi, yaprağı ya da çiçeği... Her bölümü ile bambaşka aromalar ve lezzetler sunabilen sıra dışı bir bitki kapari. Bu özel bitkiyle balıktan dondurmaya lezzet fırtınası yaratacak tarifler hazırlıyoruz.

Brunch’a davetlisiniz
Kahvaltıdan öğle yemeğine uzanan brunch keyfinizi taçlandıracak kolay ve iştah açıcı tarifler...

KRENKLİ GEÇİŞ
Yazın son demlerinin yaşandığı, sonbahara doğru yol aldığımız şu günlerde, sizler için hazırladığımız renkli ve lezzetli tariflerle sofralarınıza enerji katın.

AUTENTICO ITALIANO İLE OTANTİK İTALYAN RÜZGARI
İtalyan mutfağının en önemli temsilcilerinden ALMA La Scuola Internazionale di Cucina’nın şefi Giovanni Ciresa, Autentico Italiano Projesi kapsamında Türkiye’yi ziyaret etti.

Bir İtalyan klasiği: Parmigiana
Patlıcan, domates, peynir ve fesleğenin muhteşem buluşmasının ürünü “parmigiana” İtalyan mutfağının klasiklerinden biri. Bu enfes geleneksel tarifi 3 yaratıcı yorumuyla birlikte şeflerimizden öğreniyoruz.

PATLICANGİLLER
Patlıcangiller ailesinin üyeleri patates, dolmalık biber, domates ve patlıcanı mercek altına alıyor, mutfaklarımızın sessiz kahramanları olan bu leziz dörtlüyü daha yakından tanıyoruz.

ÇOK PRATİK
Bulunması kolay malzemelerle 10 ila 30 dakika arasında sofraya getirebileceğiniz sade ve lezzetli tarifler hazırlıyoruz.

Balkanlar’ın küçük incisi
Nefes kesen güzellikteki körfezleri, Venedik sarayları, şirin balıkçı evleri, ormanları ve üzüm bağlarıyla çekici bir tatil destinasyonu olan Karadağ, Balkanlar’daki en güzel yerleşimlerden biri.

www.lacucinaitaliana.com.tr