La Cucina Italiana Anasayfa
DÜNYANIN EN ÇOK OKUNAN İTALYAN YEMEK DERGİSİ TÜRKİYE'DE!!!


MAYIS SAYISINI BAYİNİZDEN İSTEMEYİ UNUTMAYIN!
MAYIS SAYISINDA NELER VAR?
SEBZELERİN KRALI KUŞKONMAZ
Çağlar boyunca seçkin sofraların hatırı sayılır yiyeceği olan kuşkonmaz, eşsiz tadı ve mucizevi içeriğiyle doğanın bize sunduğu en kıymetli armağanlardan biri.

GİZEMLİ ŞEHİR KOTOR
Son yıllarda ziyaretçilerin gözdesi haline gelen Montenegro-Kotor ile ilgili izlenimlerim.

KAHVALTIYA ÖZEL SIMSICAK LEZZETLER
2n14’ün “temiz gıda, temiz gelecek” idealini temel alarak geliştirdiği korunmuş lezzetler projesi kapsamında Siyez unu ile ürettiği ekşi mayalı ekmeklerle kahvaltı keyfine özel, lezzetli ve sağlıklı tarifler hazırladık.

FLORANSA’NIN KIRSALI BİR BAŞKA GÜZEL
Floransa’nın biraz dışına çıktığınızda muhteşem manzaraların yanı sıra enfes mutfağıyla Toscana kırsalı sizi kucaklıyor.

Anneyle piknik keyfi
Anneleri mutlu etmek hakikaten kolay. En azından benim annemde durum bu, küçücük şeylerden bile mutlu olur. Yeter ki sıcacık bir öpücüğü yanağına kondur. Bir gün önce tartışmışsın, kızdırmışsın, küstürmüşsün hiçbir önemi kalmaz. Ana yüreği, içinde olduğun en güvenilir ve her ne olursa olsun sonsuza dek orada olacağın bir yer.

Tavuklu Pastilla
Özyeğin Üniversitesi bünyesindeki Le Cordon Bleu İstanbul’un şeflerinden Arnaud Declercq bizler için, Fas mutfağından klasik bir yemek olan tavuklu pastilla’yı hazırladı.

Hafifleme zamanı
Arda Türkmen bu ay bizleri, baharın ruhunu yansıtan hafif ve pratik tarifler eşliğinde tazelenmeye davet ediyor.

FİLİZLERİN GİZLİ DÜNYASI
aromaların yanında şık sunumlar kazandıran filizlerin büyülü dünyasının kapılarını aralıyor, sofralara enerji katacak enfes tarifler hazırlıyoruz.

AutentIco Italiano ile Otantik italyan yemeklerini keşfedin!
Autentico Italiano Projesi kapsamında Türkiye’ye gelen ALMA La Scuola Internazionale di Cucina’nın eğitmen şeflerinden Paolo Amodori, MSA’da düzenlenen özel basın daveti için hazırladığı tariflerden ikisini bizlerle paylaştı.

BAHARIN EN YEŞİLLERİ
Bezelye, bakla, fasulye... Baharın tazeliği ile özdeşleşmiş bu körpecik yeşil sebzelerle basit ama orijinal tarifler hazırladık.

ANNEYE TATLI SÜRPRİZ
Nopa Restaurant’ın Baş Aşçısı Deniz Ahmet Köse’nin Anneler Günü’ne özel tarifleriyle bu kez mutfağa siz girin. Leziz yemekler ve çiçeklerle bezenmiş şık bir sofra ile annenize tatlı bir sürpriz yapın.

Lezzete yolculuk
Mevsimin getirdiği körpecik malzemelerle yeni tatlar yaratarak birbirinden özgün ve lezzetli tarifler hazırlıyoruz.

BASİT, ORİJİNAL, PRATİK
10 ile 25 dakika arasında hazırlayabileceğiniz leziz ve iştah açıcı yemeklerle sofralarınızı donatarak sevdiklerinizi şaşırtın.

TATLI FİNAL
Özel günlerin ve keyifli buluşmaların olmazsa olmazı pastaların lezzet sırrı hamurunda saklıdır. Pandispanya yapımının püf noktalarını renkli ve nefis lezzetteki tarifler eşliğinde öğreniyoruz.

Lugano’nun çağrısı
İsviçre’nin karizmatik şehri Lugano, büyüleyici gölü, Alplere ve İtalya’ya uzanan eşsiz manzaraları, her döneme ayak uyduran şaşırtıcı mutfağı ile ziyaretçilerine keşfedecek pek çok güzellik sunuyor.

ÖZEL ŞEF GECELERİNDE “ÇOKKÜLTÜRLÜ İSTANBUL MUTFAĞI”
Özel Şef Geceleri yemeğimiz için geçtiğimiz ay Bomontiada Kiva’daydık. Şef Deniz Şahin’in bizler için hazırladığı “Çokkültürlü İstanbul Mutfağı” adlı enfes menüden seçtiğimiz birkaç tarifi sizlerle paylaşıyoruz.

www.lacucinaitaliana.com.tr